עור הפנים שלנו ידוע ברגישותו, תוך שהוא מגיב למגוון רחב של גורמים שונים, בין אם סביבתיים דוגמת פגעי מזג אוויר יובש ולחות או זיהום סביבתי, ובין אם מדובר במתחים נפשיים מתמשכים או תזונה לקויה.

יש האומרים אף שעור הפנים שלנו מתפקד כמעין דו”ח מצב המשקף את שמתחולל בתוכנו, ושמגיב בין רגע לשלל שינויים העוברים עלינו.

וכך, השמירה על עור פנים בעל מראה חיוני ובריא הופכת למשימה קשה, תוך שניתן למצוא בתעשיות הקוסמטיקה אינספור תכשירים שונים, כולם ככולם מבטיחים להשיב עטרה ליושנה.

מה שרבים אינם יודעים, הוא כי הטבע, כן, כן, הטבע, הכין לנו מבעוד מועד שפע של פתרונות בהם נוכל להיעזר אפילו עוד היום. כאן ריכזנו עבורכם מספר טיפים עם צמחי מרפא נהדרים אשר יודעים כיצד לעשות את עבודתם נאמנה עם עור הפנים שלנו, ומקנים לו מראה זוהר וחיוני.

צמח האלוורה

צמח האלוורה ידועה בעיקר ככזה המקל עלינו מכוויות, אך תכונותיו המרגיעות יכולות גם לסייע רבות בהשבת מראה עור פנים רענן וחיוני.

האלוורה עשיר בוויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון המסייעים במלחמתו של הגוף כנגד הרדיקלים החופשיים.

האלוורה מסייעת בהזמנתו של העור ובהחדרת לחות המשיבה לו את גמישותו. ג’ל האלוורה מקל על דלקות, דבר שהפך אותו לתרופה מומלצת עבור כוויות שמש ועור מגורה, אך גם לג’ל אפקטיבי במיוחד לעור חלק וגמיש.

תבלין הכורכום

הכורכום ידוע בתכונותיו האנטי דלקתיות ובעושרו בנוגדי חמצון. ברפואות מסורתיות שונות הוא אף היווה מרכיב בסיסי לשגרת טיפוח העור.

התרכובת הפעילה הקיימת בכורכום העונה לשם כורכומין, מסייעת במאבק ברדיקלים החופשיים ועשויה אף להפחית את הופעתם של כתמי עור. 

שילוב הכורכום במסכות פנים ומריחתו אחת לשבוע, יכולה לסייע רבות בקידום עור זוהר יותר, בריא ובעל גוון אחיד.

קמומיל

לא רק מרכיב נפלא כחליטה, אלא צמח מרפא נהדר המסייע להרגיע את העור בזכות תרכובות אנטי-דלקתיות המצויות בתוכו.

הקמומיל מומלץ עבור אנשים הנוטים לעור פנים רגיש, והוא מפחית אדמומיות וקידום, תוך שהוא מרגיע את התחושה הלא נעימה ובכך גם מביא להקלה משמעותית.

רוזמרין

צמח הרוזמרין ידוע בתכונותיו הממריצות וביכולתו לשפר את זרימת הדם. בכך שהוא משפר את זרימת הדם אל התאים, הוא מסייע להם בהתחדשותם ובבריאותם, ובעקיפין גם תורם למראה צעיר יותר.

ולסיכום יש לציין כי כל אדם ואדם מביא עמו צרכים שונים ומשתנים. לצד הטיפים הכלליים האמורים כאן, הקפידו להיוועץ עם איש או אשת מקצוע שירכיבו עבורכם את הנוסחה המנצחת לעור פנים רגוע ובכל מראה חיוני.

כמו-כן, לצד צמחי מרפא ועזרים חיצוניים, הקפידו על שינה מספקת, ואם אינכם יכולים לנטרל גורמי מתח שונים, הרי שמומלץ לתרגל מדיטציה ופעילות גופנית סדירה, שגם הן יתרמו באופן ניכר למראה צעיר יותר ורענן הרבה יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *