סוגי הרפואה המשלימה

אחד מהתחומים אשר נמצאים בעליה מתמדת וצוברים תאוצה בקרב האזרחים המתמודדים עם בעיות בריאותיות כאלה ואחרות, היא הרפואה המשלימה, אשר מאגדת בתוכה מגוון שיטות וטכניקות טיפול מתקדמות אשר כל אחת מהן, פועלת באופן שונה אך התוצאה היא זהה והיא להביא לשיפור משמעותי במצב המטופלים. רפואה משלימה מבוססת על שיטות טיפול מתקדמות המגיעות מהפן ההוליסטי והלא קונבנציונאלי ומאופיינות בטיפול במגע, רקיחת צמחים, שמנים אתריים דיקור ועוד מגוון סוגים של רפואה אשר נועדה להביא זווית אחרת לטיפול, שבהחלט מוכיחה את עצמה ומובילה לתוצאות משמעויות בטיפול. 

 מגוון סוגי טיפול אפקטיביים

רפואה משלימה, מציגה מגוון רחב מאוד של שיטות ותחומי טיפול אפקטיביים לטיפול במגוון רחב של בעיות רפואיות ולמיגור תופעות של כאב כרוני או פתאומי אשר משפיע על איכות החיים. מבין התחומים הרבים אשר מרכיבים את תחום הרפואה המשלימה, נתמקד במרכזיים והמוכרים ביותר והם:

  1. דיקור סיני – שיטת טיפול עתיקת יומין אשר נולדה בסין הרחוקה ומבוססת על תורת דיקור שלמה אשר התבססה והשתרשה בעולם הטיפול, במשך 3,000 שנה. מדובר על שיטת טיפול מאוד עתיקה אם לא העתיקה ביותר והיא מסייעת באופן מופלא, בפתרון לכאבים כרוניים, כאבי מפרקים, כאבי בעמוד השדרה ועוד מגוון סוגים של בעיות רפואיות המצריכות טיפול מידי.  
  2. רפלקסולוגיה – תחום מאוד מוכר בקרב מטופלים בארץ ובעולם ועוסק בכפות הרגליים ובכפות הידיים והוא נשען על האמונה כי דרך כפות הרגליים והידיים, ניתן ללמוד על הגוף כולו ועל הבעיות שתוקפות אותו. טיפולי רפלקסולוגיה, עוסקים בעיסוי ומגע בכפות הרגליים והידיים ולחיצה על נקודות לחיצה אשר מסייעות בשחרור חומרים בתוך הגוף, אשר מביאים לריפוי ואיכות חיים גבוהה. 
  3. שיאצו – שיטת טיפול מאוד מצליחה אשר זוכה להיענות גבוהה מצד המטופלים השונים בארץ. מדובר על שיטת טיפול אשר מתמקדת בנקודות לחיצה אפקטיביות המשחררות הורמונים שנים, המסייעים בטיפול בכאבים באופן יעיל.
  4. עיסוי רפואי – עיסוי רפואי מסייע בטיפול במערכת השרירים והשלד אשר נמצאים תחת עומס רב במהלך היומיום וכל מטרתו של העיסוי הוא להוביל לשחרור של אותם השרירים שנפגעו ולאפשר גמישות מרבית. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *